Plaże Chorwacji

Chorwacja to raj dla osób spragnionych wypoczynku w miejscu tętniącym egzotyką, które przyciąga bogatym dziedzictwem kulturowym oraz malowniczym krajobrazem. Dzikie skały, bujna roślinność, lazurowa woda i plaże…w większości kamieniste, jednak w wielu rejonach tego niezwykłego kraju znaleźć można również piękne, szerokie i usłane piaskiem zakątki, idealne dla miłośników błogiego leniuchowania.

Najlepsze plaże w Chorwacji - co wybrać?

Najpopularniejsze chorwackie plaże, odznaczone prestiżową Błękitną Flagą, znajdują się m.in. w okolicy miasta Dubrownik. Jedną z najbardziej docenianych jest piaszczysto – żwirowa plaża President, zlokalizowana na półwyspie Lapad, a dokładniej w jego części Babin Kuk, przy hotelu o tej samej nazwie. Posiada ona betonowe tarasy, a w pobliżu skorzystać można z restauracji a’la carte. Błękitną Flagę otrzymały również m.in.: piaszczysta Saplunara na wyspie Mljet; piaszczysto – żwirowa Punta Rata położona na Riwierze Makarskiej; plaża Lindo w regionie Kawarneru, w mieście Opatia, a także Bačvice w Splicie, która poszczycić się może nieskazitelną czystością morza oraz dobrym przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Słynnym tytułem wyróżniono też m.in. Rajską Plażę, zlokalizowaną na północy wyspy Rab, w miejscowości Lopar.

Nieoznaczone Błękitną Flagą, ale mimo wszystko chętnie odwiedzane przez turystów zakątki do leniuchowania, to ponadto: piaszczysta Vela Pržina w południowej części Korculi w miejscowości Lumbarda oraz pokryta piaskiem Sutmiholjska na wyspie Mljet, w niedalekiej odległości od Kozarica. Plaża położona jest w przepięknej bajkowej zatoczce, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu i spokoju w egzotycznym otoczeniu.

Chorwacja 2017